Obsługa Klienta: 17 855 47 28

Panele podłogowe laminowane

Panele podłogowe laminowane są najbardziej popularnym rodzajem podłogi. Z pewnością duży wpływ na wybór paneli laminowanych przez klientów jest ich przystępna cena. Chociaż najwyższej klasy podłoga z paneli laminowanych może kosztować niemal tyle co drewniana. Jednak stawiając na panele laminowane w wyższej cenie mamy gwarancję, iż podłoga będzie nam służyć przez wiele lat. Wielu producentów paneli podłogowych laminowanych oferuje gwarancję na swoje podłogi na 25 lat, a nawet możemy spotkać podłogi z dożywotnią gwarancją. Panele podłogowe laminowane zbudowane są z kilku warstw płyt – najczęściej są to płyty HDF, które łączy się ze sobą podczas laminacji. Aby podłogi laminowane przez długi czas zachowywały swój wygląd oraz w celu ich zabezpieczenia przed uszkodzeniami wykorzystuje się tlenek glinu. Właśnie dzięki niemu, panele podłogowe laminowane posiadają żywotność niczym podłogi z naturalnego drewna. 

Jakie panele laminowane wybrać do łazienki i kuchni?

Podstawową właściwością podłóg z paneli laminowanej jest ich trwałość. Możemy sprawdzić tą wartość na etykiecie opakowania paneli jakie nas interesują. Panele podłogowe laminowane charakteryzują się klasą trwałości od AC1 do AC6. Im wyższa klasa trwałości, tym panele są bardziej odporne na ścieranie. Do domu czy mieszkania dobrze sprawdzają się panele, których wartość klasy ścieralności wynosi AC3 lub AC4. Decydując się na panele laminowane do łazienki czy też kuchni należy wziąć pod uwagę również ich odporność na odkształcenia. Wybierając panele laminowane do kuchni lub łazienki należy także pamiętać, że muszą być one odporne na wysoką wilgotność. Ponadto, ważne jest, aby były łatwe do wyczyszczenia z tłustych i uporczywych plam. Co więcej, panele podłogowe laminowane są wyposażone w dodatkowe warstwy wyciszające, dlatego są dobrym wyborem do domu czy mieszkania. Dużym atutem paneli podłogowych laminowanych jest ich łatwy montaż oraz to, że nie wymagają lakierowania czy cyklinowania. 

Panele laminowane idealne do Twojego domu

W salonie Świat Paneli i Drzwi oferujemy najwyższej jakości panele laminowane do kuchni oraz panele laminowane do łazienki od renomowanych producentów. Pragniemy, aby każdy klient znalazł w naszym salonie idealne panele laminowane do swojego domu bądź mieszkania. Szeroki wybór paneli pozwoli dostosować podłogę do zaplanowanej aranżacji wnętrz. W naszym asortymencie posiadamy panele laminowane, które świetnie sprawdzą się nie tylko w pokojach czy salonie, ale także w kuchni oraz łazience. Ponadto, w naszym salonie mogą Państwo liczyć na profesjonalną obsługę, która analizując Państwa potrzeby pomoże przy wyborze najlepszej podłogi. Zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu Świat Paneli i Drzwi w Rzeszowie. W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy także do kontaktu.