Obsługa Klienta: 17 855 47 28

Deski podłogowe

Wybierając do swojego wnętrza deski podłogowe mamy pewność, że nadamy mu niepowtarzalnego charakteru. Bez wątpienia podłoga wykonana z naturalnego drewna wyróżnia się wyjątkowym pięknem oraz jest przyjemna w dotyku, co możemy poczuć chodząc po niej gołymi stopami. Ponadto, decydując się na deski podłogowe mamy gwarancję, że taka podłoga posłuży nam przez wiele długich lat. Jednak, aby tak się stało musimy wybrać odpowiedni rodzaj deski podłogowej w zależności od pomieszczenia, do którego chcemy je zastosować.  

Rodzaje desek podłogowych

Deski podłogowe różnią się między sobą wieloma parametrami, dlatego też z łatwością możemy je dopasować do naszych potrzeb. Dużym atutem desek podłogowych jest możliwość ich wielokrotnego odnawiania oraz elegancja, która z wiekiem staje się coraz bardziej niepowtarzalna. Biorąc pod uwagę budowę deski podłogowej możemy podzielić je na: jednowarstwowe oraz klejone. Deski jednowarstwowe powstają z jednego fragmentu drewna, z związku z czym możemy niejednokrotnie poddawać je cyklinowaniu. Z kolei zaś wybierając deski podłogowe klejone musimy szczegółowo zapoznać się z ich specyfikacją, ponieważ często tylko zewnętrzna warstwa zbudowana została z drewna dekoracyjnego. Co więcej, istnieje możliwość, że jedna warstwa klejonej deski podłogowej została wykonana z materiału drewnopodobnego, a nie z drewna. Kolejnymi parametrami desek podłogowych są oczywiście rodzaj oraz gatunek drewna. Ze względu na rodzaju dzielimy drewno na: iglaste i liściaste. Mówiąc zaś o gatunkach drewno możemy podzielić na: rodzime i egzotyczne, które różnią się wyglądem oraz poszczególnymi właściwościami. Do najpopularniejszych gatunków drzewna rodzimego wybieranych przez klientów należą: sosna, dąb, jesion, świerk. Zaś z gatunków egzotycznych klienci najczęściej decydują się na: iroko, merbau, tek oraz wenge. Wśród desek podłogowych możemy również wybierać deski surowe bądź fabrycznie wykończone. Te pierwsze wymagają odpowiedniego zabezpieczenia po montażu. W przypadku desek fabrycznie wykończonych nie musimy martwić się o ich ochronę i są gotowe do użytkowania zaraz po zamontowaniu. Ostatnią kwestią jeśli chodzi o deski podłogowe jest ich rozmiar. Długość desek podłogowych wynosi od 3 do 10 metrów, a szerokość deski może mierzyć do 18 cm. W porównaniu do tradycyjnych paneli czy parkietów deski podłogowe są także grubsze i mogą osiągać 3 cm grubości.

Jakie deski podłogowe wybrać do danego pomieszczenia?

Tak, jak wcześniej wspomnieliśmy wybór odpowiedniej deski do danego pomieszczenia sprawi, że nasza drewniana podłoga będzie służyć nie tylko nam, ale także przyszłym pokoleniom. Dlatego też, decydując się na deski podłogowe powinniśmy wziąć pod uwagę trwałość drewna oraz charakter pomieszczenia. Twardość drewna określamy współczynnikiem Brinella, dzięki któremu możemy dowiedzieć się jaka jest średnia twardość poszczególnego gatunku drewna. Im współczynnik Brinella jest wyższy, tym twardsze jest drewno. Jeśli decydujemy się na twarde drewno należy wybierać spośród gatunków egzotycznych, które w większości są twardsze niż gatunki drewna rodzimego. Deski podłogowe wykonane z drewna egzotycznego świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach o dużym natężeniu, takich jak: salon, korytarz czy hol. Ponadto, drewno egzotyczne cechuje się nie tylko wyjątkową trwałością, ale również wodoodpornością. W przypadku, gdy zdecydujemy się na drewno pochodzące z naszego kraju, w takich pomieszczenia doskonale sprawdzą się deski podłogowe wykonane z jesionu bądź dębu. Sypialnia, gabinet czy pokoje są miejscami o małym natężeniu ruchu, a często też chodzimy w nich na boso czy w pantoflach. Dlatego też, tutaj śmiało możemy wykorzystać każdy gatunek drewna, nawet te miękkie takie jak brzoza czy sosna. Przejdźmy teraz do szczególnego pomieszczenia, jakim jest łazienka. Ze względu na podwyższoną temperaturę oraz wilgotność powietrza jaka panuje w łazience, decydując się na drewnianą podłogę należy wybierać wśród gatunków egzotycznych. Tutaj idealne zastosowanie będzie miało drewno takie jak: padouk, iroko bądź merbau. Drewno tych gatunków cechuje się nieznacznym odkształceniem podczas codziennego użytkowania oraz posiadają dużą ilość naturalnych olejów, które stanowią ochronę przed działaniem wody. Do łazienki możemy użyć także desek podłogowych z dębu czy modrzewia, ale nie będą one tak twarde i odporne na wilgoć czy uszkodzenia jak drewno egzotyczne. 

Deski podłogowe w salonie Świat Paneli i Drzwi

Poszukując podłogi na wiele lat, warto przyjść do salonu Świat Paneli i Drzwi w Rzeszowie, gdzie oferujemy bogaty wybór desek podłogowych. Szeroki asortyment desek podłogowych sprawia, że każdy klient może znaleźć odpowiednią dla siebie podłogę. Jesteśmy świadomi, że wybór podłogi z naturalnego drewna może być niełatwy, dlatego też w naszym salonie mogą Państwo liczyć na profesjonalną obsługę. Dokładamy wszelkich starań, aby nasi klienci mogli cieszyć się wymarzoną podłogą przez długi czas. Zapraszamy do naszego salonu Świat Paneli i Drzwi, gdzie mogą się Państwo zapoznać z pełną ofertą desek podłogowych oraz wybrać swoją wymarzoną podłogę.