Obsługa Klienta: 17 855 47 28

Drzwi antywłamaniowe – bezpieczeństwo naszego domu

Bezpieczeństwo naszego domu to priorytet jaki sobie stawiamy decydując się na zakup drzwi zewnętrznych. Pragnąc zapobiec włamaniu bądź opóźnić przedostanie się włamywacza do naszego domu, warto postawić na drzwi antywłamaniowe. Wybór odpowiedniego modelu drzwi antywłamaniowych powinien być przemyślany, gdyż będą one nam służyły przez długie lata. 

Najważniejsze kwestie dotyczące wyboru drzwi antywłamaniowych

Jedną z kluczowych kwestii przy wyborze drzwi antywłamaniowych jest ich klasa antywłamaniowa. W przypadku, gdy posiadamy dom w zabudowie szeregowej czy bliźniaczej możemy postawić na drzwi antywłamaniowe 3 klasy. Jeśli zaś jesteśmy właścicielami domu wolnostojącego najlepiej sprawdzą się drzwi antywłamaniowej klasy 4. Ponadto, ważnym elementem drzwi antywłamaniowych są ich zawiasy. Muszą być solidne, uniemożliwiające wyjęcie skrzydła z ościeżnicy. Oprócz tego, zawiasy w drzwiach antywłamaniowych powinny być zabezpieczone metalowymi wstawkami. Drzwi antywłamaniowe cechują się również obecnością bolców lub haków antywłamaniowych, które dodatkowo uniemożliwiają wyciągnięcie drzwi z ościeżnicy. Na uwagę w drzwiach antywłamaniowych zasługuje także zamek. Powinien być osłonięty od zewnątrz dobrej jakości stalą, zapobiegającą jego przewierceniu. Zamek odpowiada za wysuwanie się rygli, a w drzwiach antywłamaniowych kierujemy się zasadą im więcej rygli, tym większa odporność drzwi na wyważenie. Minimalna ilość rygli w drzwiach antywłamaniowych wynosi 4, a najwyższe klasy modele mogą posiadać aż 14 rygli. 

Co skrywa w sobie skrzydło drzwi antywłamaniowych? 

Skrzydło drzwi antywłamaniowych jest zbudowane ze stalowej ramy, posiadającej wewnątrz kratownicę wykonaną z metalowych prętów. Pomiędzy kratownicą zostają umieszczone materiały izolacyjne odpowiadające za przenikanie dźwięków przez drzwi oraz ich funkcję termiczną. Całość przykrywa się stalową blachą, której grubość wynosi minimum 1,5 mm. Posiadając takie skrzydło w skuteczny sposób uniemożliwiamy włamywaczowi przewiercenie naszych drzwi zewnętrznych.

Drzwi antywłamaniowe w Świat Paneli i Drzwi

W sklepie Świat Paneli i Drzwi oferujemy Państwu najwyższej jakości drzwi antywłamaniowe. Jesteśmy świadomi jak ważne jest, aby czuć się bezpiecznie w domu, dlatego też u nas znajdą Państwo drzwi 3 i 4 klasy antywłamaniowej. Posiadamy modele renomowanych marek, które znalazły szerokie grono odbiorców i cieszą się fantastycznymi opiniami. Co więcej, zapewniamy także profesjonalny montaż, wymagający doświadczenia i precyzji, który gwarantuje pełne bezpieczeństwo wybranego modelu. W naszym sklepie mogą Państwo liczyć również na fachowe doradztwo w zakresie doboru drzwi antywłamaniowych. Zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu sprzedaży, w celu wybrania najlepszych drzwi antywłamaniowych do swojego domu.